ČISTOTA

V rámci projektu čistota II. dostala naše společnost od Ministerstva životního prostředí dotace na nové čistící stoje Citycat 2020XL a Citycat 1000.
Čistící stroje jsou v provozu od 4.5.2015. Na celém projektu s námi spolupracoval odbor životního prostředí Městské části Praha 7.
7U s. r .o. se snaží o zvelebení chodníků Prahy 7 a hlavně o spokojenost občanů Městské části Praha 7.

CityCat 2020XL dokáže současně zametat dva nestejně vysoké povrchy a skvěle zdolává i příčné nerovnosti. Hodí se nejen pro úklid chodníků, parků, parkovišť a volných prostranství, ale zvládne i úklid komunikací a chodníků

CityCat 1000
Nejmenší kompaktní zametací stroj švýcarského výrobce BUCHER Schörling. Díky šířce pouhých 1100 mm a řiditelností obou náprav je kompaktní zametací stroj CityCat 1000 ideální pro profesionální čištění chodníků, úzkých komunikací a obtížně dostupných míst.
V kategorii komunálních strojů 1 m3 nemá CityCat 1000 konkurenci: disponuje nejvyšším sacím i zametacím výkonem a největší nádrží na vodu. K vysokému komfortu obsluhy přispívá kromě perfektní řiditelnosti i dokonalý výhled, odpružený podvozek a zvukotěsná kabina s klimatizací. CityCat 1000 splňuje nejpřísnější podmínky certifikace EUnited v oblasti redukce prachových částic PM10.

 

Čistější silnice a chodníky v Praze 7

Společnost 7U s.r.o. provádí dočišťování chodníků na území Prahy 7.

Dočišťování chodníků se provádí dvěma čistícími stroji Glutton a jednou motorovou čtyřkolkou Gladiator, vybavenou vysavačem.

Elektrický Glutton je elektricky poháněný, s výdrží baterie 8 – 16 hodin. Díky elektrické technologii nevytváří žádné emise CO2 a má velice tichý chod, takže může být využit kdekoliv a kdykoliv. Obsahuje protiprachový filtr, takže žádný prach neodchází zpět do ovzduší. Má malé rozměry a velice jednoduše se ovládá.

Zvládne efektivně uklízet jak venkovní plochy ( chodníky, ulice, parkoviště ), tak i vnitřní plochy ( haly, sklady, dílny, apod. )

Motorová čtyřkolka Journey Man Gladiator má široké využití jako výkonný pracovní stroj, ale je využívána nejvíce na čištění chodníků od nečistot a psích exkrementů, v zimním období na odklízení sněhu.

Pravidelný úklid chodníků probíhá na území Prahy 7 na hlavních komunikacích šestkrát týdně, na vedlejších pětkrát týdně. Výše uvedené stroje pomáhají při dočišťování chodníků mimo dobu pravidelného úklidu.

Během roku najezdí stroje cca 13 000 km, v provozu jsou asi 4 000 hodin a posbírají skoro 13 000 kg odpadu a psích exkrementů.